Sposoby na urozmaicenie stylizacji

Sposoby na urozmaicenie stylizacji

Czy zastanawialiście się kiedyś, otwierając szafę, jak urozmaicić swoją stylizację?! Pewnie większość z nas nie chodzi co tydzień na zakupy i nie ubiera każdego dnia nowych ubrań. Na szczęście do ubarwienia stylizacji nie jest konieczna nowa garderoba – wystarczy trochę pokombinować.
W poprzednich wpisach pokazywałem Wam, jak w prosty sposób pozbyć się modowej rutyny. Teraz swoimi pomysłami podzieli się także Weronika, której sposób ubierania jest bardzo świadomy.

Jedna z moich propozycji na odświeżenie stylizacji to dodatki. Zwykła bluza i dżinsy, poprzez dodanie wisiorka, bransoletek lub podciągniecie rękawów, może totalnie zmienić nasz look. O dodatkach męskich pisałem –>tutaj<–

 

Innym sposobem na pozbycie się rutyny mogą być kolorowe skarpetki na przykład nałożone na spodnie. Kiedy ktoś ubiera się w jednym kolorze, skarpetki będą ciekawym kontrastem dla całej stylizacji.

Następny pomysł na urozmaicenie swojego wyglądu to mała zabawa proporcjami. Gdy mamy na sobie koszulę, jeden płat możemy włożyć w spodnie a drugi wypuścić – to często sprawia, że ubiór staje się bardziej elegancki. Podobnie, kiedy mamy długi T-shirt, jego kawałek możemy włożyć w spodnie.

 


Propozycje Weroniki

Hej! Jestem Weronika, na prośbę Modowego Rozrabiaki postaram się trochę zadbać o jego Czytelniczki. Pokażę Wam kilka trików, jak optycznie wydłużyć nogi. Będziecie mogli również zobaczyć moją wersję stylizacji
z kolorowymi skarpetkami.

Jak większość kobiet, bardzo dużo wagi przywiązuję do tego, jak wyglądam. Bardzo cenię sobie minimalizm. Czarny, biały oraz szary stanowią idealną bazę do tego, by następnie jednym, niewielkim dodatkiem ożywić cały ubiór. Moja garderoba składa się głównie z tych trzech prostych kolorów. Mam dzięki temu pewność, że nawet w porannym pośpiechu uda mi się łatwo skompletować strój i wiem,
że na pewno nic ze sobą nie będzie się ‘gryzło’.

Na co dzień lubię łączyć klasykę, trochę elegancji i przede wszystkim wygodę. Nigdy nie zostawiam stylizacji w jednym, określonym typie.
Dzięki przemycaniu tak drobnych akcentów, jakimi są na przykład kolorowe skarpetki, mogę ze zwykłej, nudnej stylizacji stworzyć coś naprawdę oryginalnego!

 

Długie, szczupłe nogi są marzeniem większości z nas. A ponieważ matka natura nie obdarzyła nimi każdej z nas, trzeba sobie jakoś radzić. Ja sama nie należę do osób z krótkimi nogami, ale mimo to lubię je odrobinę ‚wydłużyć’. Oto kilka trików, które dla was przygotowałam.

  • OBCASY! Kiedy zakładasz buty na obcasie, Twoje nogi automatycznie wydłużają się a sylwetka staje się smukła.
  • BUTY W KOLORZE SKÓRY LUB SPODNI – ten trik polega na tym, aby dobrać buty na obcasie, które będą w zbliżonym kolorze do Twojej skóry. Wtedy but ‘zleje’ się z nogą i będzie się ona wydawała dłuższa.
  • WYSOKI STAN. Podniesienie talii jest najprostszym sposobem na uwydatnienie nóg. Podnieść ją możesz poprzez założenie spodni z wysokim stanem.
  • KRÓTKA GÓRA. Zdecydowanie unikaj kurtek lub swetrów, które są dłuższe. Da to przeciwny efekt do zamierzonego. Staraj się wybierać kurtki, które kończą się w Twojej ‘wymarzonej’ talii.


MR.: Dokładnie tak! Swetry zakończone w pierwszej linii bioder odsłaniają spodnie z wysokim stanem, które modelują naszą sylwetkę. Aby jeszcze bardziej wydłużyć nogi i uniknąć skrótów można założyć skarpetki w tym samym kolorze. 

Jeżeli nie jesteś fanką butów na obcasie i zdecydowanie wolisz trampki, wybierz te przed kostkę. Zakładając dłuższe, optycznie skracasz nogi!

MR.: Bardzo podoba mi się to, że sweter jest podwinięty w pasie i odsłania nogi!

MR.: A gdy już się zdecydujesz na krótkie buty, koniecznie dobierz do nich kolorowe skarpetki! Podoba mi się, że spodnie nie przylegają do nogi. W tej stylizacji sprawdziłyby się również cygaretki lub spodnie garniturowe.

MR.: Całość możesz wypełniać dodatkami i tak jak Weronika w ciekawy sposób poodsłaniać je, odwijając rękawy.

 

Weronika w sieci:
INSTAGRAM                   FACEBOOK                   TUMBLR 

 

 

Mam nadzieję, że podoba Wam się ten nowy cykl. Czekajcie na następne posty z radami także dla Pań!

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia zaczerpnięte z: 2.hm.com, milionkobiet.pl, styletogo.pl, pewex.pl, jego-styl.pl

7 myśli na temat “Sposoby na urozmaicenie stylizacji

Dodaj komentarz