High Fashion

HIGH FASHION

Moda, którą znamy z wybiegów luksusowych marek, pism
o modzie lub sesji z top modelkami, to właśnie jest High Fashion. Kolekcje zaprojektowane przez najlepsze domy mody przedstawiają trendy wyznaczone przez instytucję WGSN (World’s Global Style Network – brytyjską firmę zajmującą się kreowaniem trendów).

Dzięki kontraktom zawieranym między projektantami a sieciówkami, każdy z nas ma dostęp do ubrań bardzo podobnych (choć gorszych jakościowo) do tych, pojawiających się na wybiegach.

Jeżeli chcesz wyglądać jak z sesji High Fashion, wcale nie musisz wydawać fortuny
na ubrania… Możesz nabyć je nawet w second handach.

Najpierw zapoznaj się dobrze z trendami!
Zobacz, co w danym sezonie jest modne, i w jaki sposób się to nosi.

Następnie wybierz te elementy świata wysokiej mody, które przypadły ci do gustu
i skompletuj ubrania. Zabaw się proporcjami i użyj zabiegów stylistycznych, by twoja stylizacja wyglądała na ciekawszą – podpowiedzi znajdziesz
 tutaj.

Ja, inspirując się kampanią Prady,  stworzyłem stylizację z elementami vintage.


O tym, jak do swojej szafy przemycać elementy high fashion, opowie Kamil:

Hej. Nazywam się Kamil Kopeć, jestem blogerem modowym oraz od niedawna YouTuberem. Ubrania są dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy. Jest to moja pasja, a w przyszłości, mam nadzieję, praca. Na co dzień przywiązuję bardzo dużą wagę do swojego wyglądu – lubię wyglądać i czuć się dobrze. Nigdy nie stawiam na wygodę, nie zobaczycie mnie w sportowych ubraniach… no chyba, że w domu. Nie mam również swojego ulubionego koloru. Wiem, że spora część ludzi uwielbia kolor czarny z tego względu, że zawsze do wszystkiego pasuje oraz łatwo i szybko można skomponować go z innymi ubraniami – u mnie jest przeciwnie, nie idę na łatwiznę. Być może lubię utrudniać sobie życie, ale po prostu wolę przemyśleć swoją stylizację: każdy kolor, każdy detal. W moich codziennych stylizacjach zawsze można zobaczyć coś w stylu high fashion. Wzoruję się na topowych pokazach mody i staram się przemycać pojedyncze elementy, które najbardziej przypadły mi do gustu. Jeżeli bardzo się spieszę, a nie przygotowałem wcześniej stylizacji, najczęściej zakładam ubrania, które są z  niemnącego się materiału i – żeby nie było nudno – stawiam mocno na dodatki.
Zobaczcie jak wyglądają moje stylizacje. Oto kilka z nich:

MR.: Elementy, takie jak puszczony luźno pasek, wystające rękawy, over-size czy spodnie pod spodniami to świetne pomysły na wzbogacenie stylizacji.

MR.: Over-sizową koszulę możemy też całą wygnieść i niewyprasowaną nosić w taki sposób.

MR.: Będąc osobą szczupłą, łatwo w za dużych płaszczach zgubić proporcje. Kamil nie podkreślił, a zaznaczył talię, co w tym przypadku jest świetnym zabiegiem, by nie stracić sylwetki.

MR.: Szalik noszony prawie do ziemi jest idealną metodą na wysmuklenie i wydłużenie naszej sylwetki.

Kamil w internecie:

INSTAGRAM                     YOUTUBE                     BLOG

 

 

 

 

 

zdjęcia zaczerpnięte z: fashionpost.pl, GQ.com, kotaku.com, lesmechants.com, newhorizon.hu

2 myśli na temat “High Fashion

Dodaj komentarz